Benefis Pani Dyrektor Doroty August 30/06/2012

W dniu 30 czerwca 2012 r. pani Dorota August - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bartodziejach świętowała benefis, związany z trzydziestoleciem pracy zawodowej i niedawnymi urodzinami. Z tej okazji grupa jej przyjaciół i współpracowników przygotowała program artystyczny. Była moc gorących życzeń, a licznie przybyli goście słuchali anegdot i dzielili się wspomnieniami o jubilatce.

Pani Dorota August związana jest z Bartodziejami od 1982 roku. Jako dyrektor od lat z powodzeniem kontynuuje tradycje swoich poprzedników, rodziny państwa Popisów i Konopków. Mimo wielu trudności i kryzysów jakie napotkała kierując szkołą w Bartodziejach, udało się jej uchronić ją przed likwidacją, co więcej szkoła została gruntownie wyremontowana i dobrze wyposażona w pomoce naukowe. Szkoła jest miejscem, w którym dobrze czują się dzieci i młodzież, rodzice, a także osoby starsze, działające w Klubie Seniora. Bardzo ważna jest udana współpraca placówki kierowanej przez panią Dorotę i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Promocji Wsi Bartodzieje, dzięki niej w naszej wsi realizowane jest wiele projektów, z których może korzystać cała społeczność.

Spotkanie odbyło się w sobotnie popołudnie, w sali weselnej w remizie w Jastrzębi. Wśród gości była najbliższa rodzina pani Doroty, szkolni koledzy, dawni i obecni współpracownicy ze szkoły w Bartodziejach, przedstawiciele rady rodziców, wychowankowie oraz liczne grono mieszkańców Bartodziej, członkowie klubu seniora i stowarzyszenia. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością goście specjalni: pani Marzena Zawadzka Hernik, pan Marian Popis, pan Krzysztof Elżanowski oraz pan Włodzimierz Bojarski. Życzeniom i gratulacjom dla benefisantki nie było końca. W serdecznej, prawie rodzinnej atmosferze wszyscy bawili się doskonale. Nie mogło zabraknąć tańców przy muzyce kapeli ludowej i pokazu zespołu „Bartodziejaków”.

Program artystyczny dedykowany jubilatce przygotował zespół, któremu przewodzi pan Włodzimierz Wolski. Skecze i monologi przeplatane były piosenkami, w których panów z kabaretu „Wesoły Dziadek” wspierały nauczycielki z PSP w Bartodziejach, pani Alicja Siara i Justyna Klepacz. A za wszystko, jak zawsze, odpowiadał pan Marian Kuliński, wiceprezes naszego Stowarzyszenia.
.

Galeria z benefisu >>>

.
.

.
Wojciech Ćwierz


Znajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1160610 gościem.