Sprzątanie Świata 23/04/2010

Dnia 23 kwietnia 2010 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bartodziejach uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Głównym celem było przybliżenie uczniom problemów związanych ze współczesną ekologią i ochroną przyrody. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia zagrożeń naszej planety oraz dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska, a zdrowiem i życiem jej mieszkańców. W tym roku – w Polsce Dzień Ziemi obchodzony był po raz 20. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”. Obchody rozpoczęliśmy oglądając teatrzyk kukiełkowy pt.: Jaś i Małgosia” w wykonaniu członków „Koła teatralnego”. Oryginalna interpretacja bajki spodobała się publiczności. Za przygotowanie przedstawienia odpowiedzialne były panie: Justyna Klepacz i Joanna Gąciarek.

 

Następnie wysłuchaliśmy apelu w wykonaniu przedstawicieli klas IV-VI. Recytowane wiersze tematyką nawiązywały do obchodzonego święta. Uczniowie przekonali nas, że dbanie o najbliższe środowisko powinno stać się nawykiem każdego z nas. Bardzo ważne znaczenie mają tak proste czynności jak: segregacja śmieci, oszczędzanie energii elektrycznej czy zużycia wody. Edukacja najmłodszych w tym zakresie będzie procentować w kolejnych pokoleniach. Za przygotowanie apelu odpowiedzialne były panie: Elżbieta Woźniak i Marlena Zegarek.

 

Po krótkiej przerwie uczniowie zebrali się ponownie w sali gimnastycznej. Pracując w grupach rysowali plakaty dotyczące między innymi: piękna naszej planety, kawałka czystego świata, czy porad na odpady. Kolejne zadanie jakie czekało naszych podopiecznych to wyplewienie ogródka szkolnego i zasadzenie roślin. Prace porządkowe były ostatnim punktem planu związanego ze Świętem Ziemi. Dzień Ziemi i jego obchody dały uczniom satysfakcję i szansę na atrakcyjną formę spędzenia czasu, co przejawiało się w ich aktywnej postawie wobec wyznaczonych zadań.

Elżbieta Woźniak

Znajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1288977 gościem.