Seminaryjna Niedziela 11/11/2012

„Seminaryjna Niedziela” w parafii Lisów

Dla kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu 11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości, ale również tzw. „Niedziela Seminaryjna”. Klerycy wraz z wychowawcami wyruszyli do parafii Diecezji Radomskiej, by wspólnie z wiernymi modlić się o powołania i za powołanych, a także przybliżyć formację seminaryjną.

Do Lisowa przybyli: Adrian Jaksęder - diakon (VI rok),  Marcin Gregiel - alumn (V rok) i Filip Gumiński - alumn  (III rok). Klerykom towarzyszył ks. dr Daniel Swend - wykładowca w radomskim seminarium. Dzięki życzliwości ks. proboszcza Czesława Sobolewskiego goście uczestniczyli w mszach świętych, spotykali się z młodzieżą, rozmawiali z parafianami, dziękując im za wsparcie modlitewne oraz materialne.

W mailu jaki otrzymałem od alumna Filipa Gumińskiego nazajutrz po "Seminaryjnej Niedzieli" w Lisowie czytamy:  „Potrzeba nam stale rozwijać swoje powołanie, w czym bardzo pomaga nam wasza troska w modlitwie za nas. Jest ona bardzo odczuwalna i motywująca na drodze powołania. Cieszymy się również z tego, że kilkanaście osób m.in. z Bartodziej, Lisowa, Piaseczna i Woli Bierweckiej zadeklarowało się na stale modlić za nas, wstępując do Towarzystwa Przyjaciół naszego seminarium. Nasz dom nazywany jest sercem diecezji. My jesteśmy Wam wdzięczni, że otworzyliście swoje serca dla nas i chcielibyśmy się odwzajemnić na spotkaniu opłatkowym, które jest skierowane do tych wszystkich którzy pamiętają w modlitwie za nas”.
.
oprac: Wojciech Ćwierz


Znajdź kolegów...
Znajdź kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy. Odwiedź szkołę w Bartodziejach
w portalu NASZA KLASA:


Wrzesień 2008 (nr 1) pdf
Listopad 2008 (nr 2) pdf
Styczeń 2009 (nr 3) pdf
Marzec 2009 (nr 4) pdf
Lipiec 2009 (nr 5) pdf
Wrzesień/październik (nr 6) pdf


Jesteś naszym 1726359 gościem.